Proboszcz – ks. Tomasz Kruszelnicki

„Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia” (Flp 4,13).

TomaszKs. Tomasz Kruszelnicki urodził się 2 stycznia 1970 r. w Inowrocławiu. Pochodzi z wielodzietnej rodziny (czworo dzieci). Ma dwóch braci i siostrę. Starszy brat Piotr jest również kapłanem, proboszczem parafii w Osielsku (diecezja bydgoska). Młodsza siostra i brat mają swoje rodziny.

Od najmłodszych lat był ministrantem, a później lektorem w rodzinnej parafii pw. św. Krzyża w Inowrocławiu. Tam też zrodziła się myśl i pragnienie służenia Bogu w kapłaństwie. Po rozeznaniu powołania przez przełożonych, w 1998 roku otrzymał święcenia kapłańskie i rozpoczął posługę wikariusza w n
astępujących miejscowościach: Kłecko – parafia pw. św. Jerzego i św. Jadwigi, Gniezno – parafia pw. Świętej Trójcy (Fara), Wągrowiec – parafia pw. św. Wojciecha (2002 do 2007), Witkowo – parafia pw. św. Mikołaja (2007 – 2008), Chodzież – parafia pw. św. Floriana – wikariusz i kapelan w Wielkopolskim Specjalistycznym Szpitalu Chorób Płuc i Gruźlicy oraz w Szpitalu Powiatowym im. prof. Romana Drewsa, a także opiekun Służby Liturgicznej Ołtarza (2008 – 2013), proboszcz parafii pw. św. Marcina w Kaczanowie k. Wrześni (2013 – 2015).

 

tel.                   67 26-21-560

tel. kom.         600-375-588

email:             tkruszka@wp.pl

 


Księża wikariusze:

ks. Rafał Chareński, adres parafii.

ks. Damian Woźniak, adres parafii.


Na terenie parafii mieszka:

Prałat Andrzej Rygielski – emerytowany proboszcz tutejszej parafii, adres parafii.

Rezydent ks. Piotr Froelich, adres parafii.


Wikariusze pracujący w naszej parafii

1. ks. Marek Lewandowski 01.02.1981  – 01.07.1984
2. ks. Jacek Grochal 01.07.1982  – 29.09.1984
3. ks. Roman Siuchniński 01.07.1984 01.07.1988
4. ks. Edmund Hamerski 01.07.1984  – 01.09.1984
5. ks. Janusz Grajek 01.09.1984  – 01.03.1986
6. ks. Stanisław Karabasz 15.12.1985  – 01.07.1986
7. ks. Roman Mroszczok 01.07.1986  – 01.07.1988
8. ks. Paweł Kowalski 01.07.1988  – 25.08.1992
9. ks. Tomasz Kasprzak 01.07.1988  – 28.06.1990
10. ks. Marek Stajkowski 01.11.1988  – 28.06.1990
11. ks. Jan Brończyk 28.06.1990  – 30.06.1996
12. ks. Zdzisław Lachuta 28.06.1990  – 25.08.1992
13. ks. Dariusz Kowalski 25.08.1992  – 01.03.1994
14. ks. Grzegorz Manthey 25.08.1992  – 30.06.1998
15. ks. Sławomir Rachwalski 01.07.1994  – 30.06.1999
16. ks. Stanisław Drożyński 01.07.1996  – 01.07.1999
17. ks. Dariusz Musiał 01.07.1998  – 30.06.2001
18. ks. Przemysław Franek 01.07.1999  – 01.07.2002
19. ks. Jan Andrzejewski 01.07.1999  – 01.07.2002
20. ks. Jarosław Balcer 01.07.2001  – 21.02.2004
21. ks. Piotr Waszak 01.07.2002  – 01.07.2004
22. ks. Tomasz Kruszelnicki 01.07.2002  – 27.06.2007
23. ks. Grzegorz Woliński 21.02.2004  – 30.06.2006
24. ks. Marcin Malagowski 01.07.2004  – 25.06.2009
25. ks. Przemysław Malawy 30.06.2006  – 28.06.2010
26. ks. Mariusz Byczyński 27.06.2007  – 30.06.2013
27. ks. Marcin Maciejewski 25.06.2009  – 30.06.2014
28. ks. Przemysław Kubacz 28.06.2010  – 30.06.2013
29 ks. Kamil Jadczak 01.07.2013  – 30.06.2014
30. ks. Marcin Winkel 01.07.2013  – 30.06.2014
31. ks. Jarosław Banaszak 01.07.2014  – 30.06.2016
32. ks. Łukasz Goroński 01.07.2014  – 30.06.2016
33. ks. Mikołaj Skotarczak 01.07.2014  – 30.06.2017
34. ks. Sebastian Kołodziejczyk 01.07.2016 30.06.2018


Święcenia kapłańskie z naszej parafii przyjęły następujące osoby:

  1. M. Pachowicz
  2. K. Kinowski
  3. A. Januchowski
  4. M. Smyk CSSp.
  5. H. Hintz OSPPE
  6. Z. Haenel
  7. P. Binkowski OSPPE
  8. S. Karmoliński,
  9. T. Wieczorek OFM
  10. M. Andrzejewski
  11. Michał Bubacz