W sobotę 9 marca w naszej diecezji odbył się wielkopostny dzień skupienia dla kapłanów. Księża przeżywali ten dzień w czterech miejscach: w Inowrocławiu, Gnieźnie, Wrześni i Wągrowcu. Do grona duchownych, którzy przybyli na wspólną modlitwę do naszej parafii dołączył również Prymas Polski abp Wojciech Polak. Spotkanie rozpoczęło się wspólną modlitwą oraz konferencją wygłoszoną przez o. Tomasza Witosławskiego OFMConv. Następnie wszyscy udali się na adorację Najświętszego Sakramentu. Była też okazja do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Na samym końcu ks. Prymas podziękował o. Tomaszowi za skierowane słowo do duchownych oraz przybyłym kapłanom za wspólnie spędzony czas na modlitwie.