Parafie wągrowieckie włączyły się do modlitwy “Koronka na ulicach miast”. Jest to coroczne wydarzenie, które w rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćki, spowiednika św. Faustyny Kowalskiej skupia tysiące ludzi na całym świecie. W Polsce było to ponad 300 miejsc, w których można było włączyć się  w to dzieło, a w tym i Wągrowiec.

Dzisiaj 28 września 2017r. na  rynku naszego miasta zebrała się grupa modlitewna, by o godz. 15.00 odmówić Koronkę do Bożego Miłosierdzia w wyznaczonych intencjach m. in.o pokój na świecie, za prezydenta i rząd oraz za mieszkańców Wągrowca.

Spotkanie rozpoczęło się od odczytania przesłania pap. Franciszka na to wydarzenie w którym zapewnia o swojej łączności w modlitwie i błogosławieństwie wszystkim odmawiającym w tym czasie Koronkę. Modlitwie przewodniczył ks. Tomasz Kruszelnicki (Dziekan), któremu towarzyszyli kapłani z parafii wągrowieckich. Oprócz licznie zgromadzonych wiernych do modlitwy przyłączali się także przypadkowi przechodnie. Modlitwa zakończyła się błogosławieństwem i zaproszeniem do udziału w Różańcu na granicach.