“Ojcze spraw, aby byli jedno” – słowa Ewangelii według św. Jana stają się aktualne w naszych wągrowieckich duszpasterstwach młodzieży. Dlaczego tak się dzieje? Bo młodzi mają jeden cel! To Chrystus! W pierwszy dzień grudnia wieczorem o godz. 19.30 w parafii św. Wojciecha wraz z naszym duszpasterstwem młodych spotkały się pozostałe duszpasterstwa młodzieży działające w Wągrowcu: Wspólnota Siewca – Młodzież u Paulinów oraz KSM par. bł. Michała Kozala.

W Wągrowcu jest młodzież, która w każdy piątek gromadzi się w swoich wspólnotach przy parafiach ze względu na miłość do Chrystusa. Codzienność też pokazuje, że nie zamykają się na siebie, ale otwierają się na siebie i inne wspólnoty młodych. Przykładem może być właśnie to grudniowe spotkanie, gdzie młodzież wspólnie z kapłanami mogła obejrzeć film pt.: “Jak Bóg da” i spotkać się w szerszym gronie. Księża przedstawili młodym najbliższe wydarzenia czekające na nich w diecezji i dekanacie.  Dziękujemy kochanej młodzieży

za przykład jedności i życzymy im dalszych, bogatych oraz owocnych spotkań.