Dnia 25 lutego 2017 roku, w Hotelu „Pietrak” w Wągrowcu odbyła się Karnawałowa Randka Małżeńska, której pomysłodawcą i organizatorem był proboszcz naszej parafii, ks. Tomasz Kruszelnicki. W spotkaniu skierowanym przede wszystkim do małżeństw, które z różnych przyczyn i obowiązków mało czasu spędzają ze sobą, uczestniczyło szesnaście par, z różnym stażem małżeńskim. Randkę rozpoczął ks. prof. UAM Andrzej Bohdanowicz, wykładem na temat komunikacji w małżeństwie.

      Ekskluzywna sala, wyjątkowa, romantyczna atmosfera, kolacja przy świecach stwarzały niesamowity klimat do dialogu między mężem i żoną, w czym pomocna okazała się „Gra małżeńska”. Nie zabrakło również okazji do tańca i zabawy w rytm muzyki.

      Pary były bardzo zadowolone, że mogły w tym czasie być tylko dla siebie. „Świetna propozycja na wyjście z domu i oderwanie się od codziennych obowiązków. Bardzo miło spędziliśmy czas. Wykład ks. Profesora był bardzo ciekawy i chętnie się go słuchało, a gra małżeńska to doskonały pomysł na prowadzenie rozmowy. Mam nadzieję, że będzie więcej takich spotkań” – to słowa jednej z uczestniczek randki.

     Małżeństwa zaproszono, by kontynuowały kolejne randki według własnych pomysłów, budując i umacniając w ten sposób miłość małżeńską.