Błogosławiony Stefan Wyszyński:

kim był i jest dla Kościoła, Polski i świata?

Mówiono o nim: prymas Tysiąclecia, niekoronowany król Polski, przywódca Narodu, mąż stanu, obrońca Ojczyzny, Ojciec… Każdy z tych tytułów określa niewątpliwie niezwykłą, wielką i piękną postać polskiego Kościoła i naszej Ojczyzny – kardynała Stefana Wyszyńskiego. Kochał całym sercem Pana Boga, Kościół, Polskę i Polaków. Zwracał się zawsze do ludzi jak ojciec: Umiłowane dzieci Boże, dzieci moje…

ZAPRASZAMY na comiesięczne wykłady

ks. prof. dr. hab. Bogdana Czyżewskiego o najważniejszych, a nie zawsze dobrze znanych wydarzeniach z życia prymasa Stefana Wyszyńskiego, dzisiaj już błogosławionego, naszego orędownika u Boga. Takiego Ojca, pasterza i prymasa Bóg daje raz na tysiąc lat. Dlatego warto go lepiej poznać i zagłębić się w to bogate i piękne życie, które jest testamentem i przesłaniem do odczytania i realizowania przez każdą i każdego z nas.

Wykłady będą multimedialne w pierwszy piątek każdego miesiąca w naszej parafii, salka Jana Pawła II pod kościołem, godz. 19.00.

Plan wykładów

05.11.2021: Stefan, ubieraj się. Trudna droga do prymasostwa.

03.12.2021: Pomóżcie mi wnieść w dom nasz pochodnię Bożą… Ingresy do katedry w Gnieźnie i Warszawie.

07.01.2022: Tylko pies Baca i ksiądz Zink upomnieli się o swojego prymasa... Trzy lata uwięzienia.

04.02.2022: Wszystko postawiłem na Maryję. Wielka Nowenna i Tysiąclecie Chrztu Polski.

04.03.2022: Trzeba wybaczyć i zapomnieć. Podróże do Rzymu i niełatwe rozmowy.

01.04.2022: Wszyscy na zewnątrz. Czterokrotne konklawe.

06.05.2022: Pobłogosław Ojczyznę miłąNiezapomniana pielgrzymka papieża Polaka do Ojczyzny. 

03.06.2022: Kocham Ojczyznę więcej niż własne serce „Solidarność” i ostatnie dni życia prymasa.