W naszej parafii 31 października odbył się IV Bal Świętych. Głównym bohaterem kolejnej edycji balu dla dzieci był św. Wojciech, który patronuje naszej wspólnocie parafialnej. Bal jest skierowany dla najmlodszj częsci parafian i ich rodziców oraz  jest alternatywą dla imprez organizowanych z okazji Halloween. Kościół, który nie jest zwolennikiem obchodzenia w Polsce Halloween i przebierania się za duchy, kościotrupy i tym podobne, proponuje zupełnie coś nowego. Stawiamy na świętość i życie!

Całość świętowania rozpoczęto w kościele parafialnym, gdzie dzieci pomodliły się przed Najświętszym Sakramentem. Następnie w uroczystym korowodzie wszyscy uczestnicy przeszli do pobliskiej Szkoły Podstawowej Nr 1. Tam na dzieci czekało wiele wydarzeń – konkursy, film ukazujący bohaterskie życie św. Wojciecha. Został podkreślony akcent 100 rocznicy odzyskania niepodległości. Dzieci i rodzice na samym początku  zatanczyli Poloneza. Wystapił też z koncertem akordeonowym Tomasz Wrzesień – nasz ministrant.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie Balu Świętych: dzieciom i rodzicom za uczestnictwo oraz piękne stroje; Dyrekcji Szkoły  Podstawowej Nr 1 za współpracę i użyczenie miejsca; wolontariuszom i młodzieży za pomoc w przeprowadzeniu tej zabawy. Wszystkim za okazane serce niech dobry Bóg wynagrodzi. Bóg zapłać!