Dokładnie w 37 rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża, tj. 16 października 2015 roku, odbył się szkolny etap konkursu wiedzy o św. Janie Pawle II, zorganizowany przez parafię pw. św. Wojciecha i Gimnazjum nr 1 w Wągrowcu. Pięćdziesięciu uczestników szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjalnych miasta Wągrowca, zmierzyło się z pytaniami dotyczącymi życiorysu świętego Papieża, wykazało się również znajomością lektur: „Dar i tajemnica” oraz „Pamięć i tożsamość”. Do finału konkursu, który odbył się 19 października 2015 roku, zakwalifikowali się uczniowie dwóch szkół.

Ilu kolegów kursowych miał przyszły papież w seminarium? Gdzie i kiedy został wyświęcony na prezbitera? Tytuł pracy doktorskiej ks. Wojtyły, czy też po ilu latach wybrano papieża nie Włocha? To tylko przykładowe pytania z czterdziestu pięciu na które przyszło odpowiadać laureatom etapu szkolnego konkursu.

Jury w składzie: proboszcz ks. Tomasz Kruszelnicki, wicedyrektor Krzysztof Malak oraz ks. prefekt Łukasz Goroński, jednogłośnie przyznało I miejsce Mikołajowi Bączkowskiemu z Rzemieślniczej Szkoły Zawodowej Cechu Rzemiosł Różnych.Laureat otrzymał w nagrodę tableta 8, by mógł nadal rozwijać swoje zdolności. II miejsce zajęła Maria Kręzielewska z Gimnazjum nr 1, natomiast III miejsce osiągnął Przemysław Langner z Rzemieślniczej Szkoły Zawodowej Cechu Rzemiosł Różnych. Oboje zostali nagrodzeni książkami o życiu świętego Papieża Polaka.Wyróżniona został również uczennica Gimnazjum nr 1, Daria Kręcichwost.Koordynatorem przeprowadzenia konkursu był ks. Łukasz Goroński.

[Best_Wordpress_Gallery id=”1″ gal_title=”Konkurs JPII”]