Wakacje są czasem intensywnego odpoczynku wśród dzieci i młodzieży. Nasze pociechy z Oratorium św. Jana Bosco na początku lipca nie miały czasu na nudę. Przez tydzień udało im się odiwedzić kilka ciekawych miejsc.

Pierwszego dnia nasi milusińscy wraz z opiekunami udali się na komisariat policji w Wągrowcu. Zwiedzali oni “niebieski pokój”, PDOZ, dyżurkę KPP. Policjant opowiedział trochę o historii policji. Udało się też zagrać w grę. Gwiazdą okazał się “Szafir” – pies pomagający naszym policjantom. Serdeczne podziękowania nalężą się opiekunowi psiaka p. Bartoszowi Andrzejczakowi.

Drugiego dnia Miejski Dom Kultury pomógł nam przeżyć dzień pt: “Wakacyjna Akademia Sztuk Wszelakich”. Był też czas na wspomnienia z całego roku pracy w Oratorium.

Kolejnego dnia wraz z ks. Proboszczem udano się na wycieczkę do Gniezna i okolic. Udało się naszym najmłodszym wiele zobaczyć i przeżyć. Jednym słowem jedna, wielka lekcja historii.

W czwartek dzieci przeżyły na sportowo, bo w zdrowym ciele, zdrowy duch. Wszyscy poprawiali swoją formę na boisku szkolnym.

Ostatni dzień okazał się kolejną piekną lekcją historii w naszym wągrowieckim klasztorze i jego podziemiach. Sami zobaczcie jak, ten czas wyglądał wśród podopiecznych i opiekunów!