Dzieci z Oratorium znudzeni brzydką aurą poczuły przedsmak lata, ponieważ wraz z wychowawcami wybrały się do największego tropikalnego parku rozrywki i wypoczynku w Europie – do Tropical Island w Berlinie. Park ten słynie z wielu atrakcji tj. zjeżdżalnie, groty solne czy miejsca do zabawy z dziećmi. A to wszystko pośród egzotycznego lasu równikowego, wioski tropikalnej i wielu gatunków roślin. Po kąpieli w „Lagunie Bali” i „Morzu Południowym” dzieci posiliły się w restauracji na terenie parku.

Szkoda było opuszczać tropikalną wyspę. To była przygoda, którą zarówno dzieci jak i wychowawcy zapamiętają na całe życie. Rzadko bowiem się zdarza, aby w styczniowy dzień cieszyć się letnią temperaturą i śpiewem egzotycznych ptaków.

Przed pobytem w Tropical Island uczestnicy wyjazdu spacerowali ulicami Berlina, zwiedzając Pomnik Fryderyka Wielkiego, Katedrę w Berlinie, Bramę Brandenburską, Pomnik Holokaustu Żydów Europy, Berlin – Reichstag.

BYŁO EKSTRA !!!