Jak co roku, w pierwszą sobotę czerwca (2.06.2018r.) odbyło się już XXII Spotkanie Młodych na Polach Lecnickich. Tegoroczne spotkanie przeżywano pod hasłem: “Jestem”. Do grona ponad 80.000 młodych dołączyła silna grupa z wągrowieckich parafii licząca ponad 170 osób. Młodzieży towarzyszyli też kapłani: Ks. Rafał Chareński, Ks. Damian Woźniak, Ks. Marcin Holak, Ks. Piotr Nowak oraz o. Mateusz Walczak. Najmłodszy uczestnik z naszej parafii to Franek – uczeń III klasy Szkoły Podstawowej Nr 4, który udał się wraz z tatą po raz pierwszy i nieostatni – jak sam przyznał w rozmowie. 

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w wyjazd – kapłanom, katechetom, rodzicom oraz kochanej młodzieży. Dziękujemy wszystkim młodym, którzy zdecydowali sie zrobić pierwszy krok ku spotkaniu na Lednicy. Większość uczestników wybrała się na to spotkanie właśnie pierwszy raz. Miejmy nadzieję, że chwycili bakcyla i w przyszłym roku pojadą razem z nami!