Wakacje to czas wypoczynku i urlopów. Każdy z nas potrzebuje czasem zregenerować swoje siły. Nasi najmłodsi parafianie swoje tegoroczne wakacje spędzili na Mazurach. Przez 5 dni zwiedzali najciekawsze zakątki Mazur i podziwiali piękno przyrody.

Wakacyjna przygoda rozpoczęła się zwiedzaniem Torunia i pobytem w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. Następnie wszyscy uczestnicy przejechali do Ruciane Nida – bazy noclegowej. W kolejne dni udało się zwiedzić  i odwiedzić takie miejsca jak: Mikołajki, słynne Mrągowo, Park Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie, cerkiew w Wojnowie, sanktuarium w św. Lipce, Muzeum “Wilczy Szaniec” w Gierłożu, Muzeum bitwy pod Grunwaldem w Stębaku. Chłodniejsze nieco dni pokusiły wszystkich, aby odpocząć w Aqaparku “Tropikana” w hotelu Gołębiewski w Mikołajkach.

Wiele pozytywnych emocji i frajdę wywołał rejs statkiem po mazurskich jeziorach, gdzie uczestnicy mieli okazję na śluzie Guzianka obserwować wyrównywanie poziomów wody oraz spływ kajakowy rzeką Krutynią. Sami zobaczcie jak przeżyli czas uczestnicy… Film na dole artykułu 🙂