Dnia 9 czerwca w naszym mieście odbył się po raz pierwszy “Marsz dla życia i rodziny”. Marsze dla Życia i Rodziny organizowane są w celu publicznego świadectwa o podstawowej wartości ludzkiego życia od poczęcia oraz rodziny opartej na małżeństwie kobiety i mężczyzny, otwartym na przyjęcie i wychowanie dzieci. Marsz rozpoczął się wspólną Mszą św. w kościele św. Wojciecha, którą sprawował ks. Tomasz Kruszelnicki (proboszcz), a homilię wygłosił ks. dr Przemysław Kwiatkowski (rektor PWSD). W marszu wzięli udział włodarze miasta i gminy Wągrowiec.

Marsze mają pozytywny, radosny i afirmatywny wymiar. Ze względu na zmieniającą się rzeczywistość społeczno-polityczną, jak również dla uwypuklenia najważniejszych aspektów obrony życia i rodziny, każdego roku organizowane są pod innym hasłem. Tegoroczne hasło brzmiało: “Seksedukacja to deprawacja”.