Dzień przed 100 rocznicą Odzyskania Niepodległości (10.11.2018) nasza młodzież udała się do Mogilna-Dąbrówki z okazji wspomnienia bł. Karoliny Kózkówny. Świętowanie młodzieży nabrało też wymiaru patriotycznego, gdyż uświadomiono młodzieży, że tegoroczne spotkanie zbiega się z 100 rocznicą odzyskania nieposdległości przez Polskę. Z Wągrowca wyruszyło 90 młodych osób, a z naszej parafii grupa liczyła 45 osób.

Świętowanie rozpoczęło się od koncertu Broders’ów oraz  konferencji br. Szymona Janowskiego OFMCap. Następniemłodzież wraz z kaplanami pielgrzymowała z Mogilna do Dąbrówki. Na miejscu odśpiewano przez wszystkich hymn Polski trzymając w ręku flagę. Punktem kulminacyjnym była wspólna Msza św. przy relikwiach bł. Karoliny, a po niej przepyszny posiłek przygotowany przez mieszkańców Dąbrówki.

Dziękujemy kochanej młodzieży za ich uczestnictwo w spotakniu oraz organizatorom spotkania! Do zobaczenia za rok!