Niedziela Palmowa w Kościele katolickim rozpoczyna Wielki Tydzień. Liturgia tego dnia jest pamiątką uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy pięć dni przed ukrzyżowaniem.  Tradycyjnie w tę niedzielę świeci się palmy. W naszej parafii uroczyście obchodziliśmy ten dzień. Do południa ks. Tomasz Kruszelnicki (proboszcz) rozstrzygnął konkurs na największą i najpiękniejszą palmę. Jak się dowiedzieliśmy w przygotowanie palm zaangażowali się najmłodsi i ich rodzice.

Po południu w dekanacie wągrowieckim obchodzono Dekanalną Niedzielę Palmową pod hasłem: „Jesteście (…) cenni w Jego oczach” (Iz 43,3). Obchody rozpoczęto już o godzinie 16.15 spotkaniem z dr Jackiem Pulikowskim, który w kościele św. Wojciecha wygłosił konferencję dla małżonków zatytułowaną „Tuning małżeński”.

Centralną część rozpoczęto o godzinie 17.30 w jednym z pobliskich parków miejskich, gdzie młodzi wraz ze swoimi duszpasterzami zgromadzili się, by zachęcić do włączenia się we wspólne dzieło ewangelizacji w Wągrowcu. Młodzi młodym opowiedzieli o działających duszpasterstwach młodzieżowych w Wągrowcu. Następnie ks. Rafał Ochojski MSF dokonał poświęcenia palm i ruszono w procesji do kościoła. On też przewodniczył Mszy św. i wygłosił homilię w kościele  św. Wojciecha. Zwieńczeniem obchodów była kolejna konferencja dr Jacka Pulikowskiego skierowana tym razem do młodzieży. „Love story” – kilka słów o zakochaniu… To temat wygłoszonej katechezy. Okazała się ona bardzo ciekawa, gdyż jak wiemy będąc w wieku nastoletnim pojawiają się pierwsze miłości i czasem różne dylematy.

Na zakończenie ks. Damian Woźniak – dekanalny duszpasterz młodzieży podziękował wszystkim przybyłym gościom, młodzieży i ich duszpasterzom za udział w kolejnym święcie młodych w Wągrowcu.