Po Mszy św. wieczornej 23 sierpnia 2017r. odbyło się spotkanie Wolontariatu. Ks. Proboszcz omówił z wolontariuszami bieżące sprawy i przedstawił kwestię tworzącego się w parafii Oratorium. „WYSTARCZY, ŻE JESTEŚCIE MŁODZI ABYM WAS BARDZO KOCHAŁ” – słowa św. Jana Bosko są impulsem do utworzenia Oratorium dla dzieci i młodzieży. Już niedługo najmłodsi z naszej wspólnoty parafialnej będą mogli odnaleźć swoje miejsce uczęszczając do tego wyjątkowego miejsca.

Co to jest Oratorium?
Oratorium to przestrzeń tworzona dla młodych, dla wspólnego wzrastania, ale jest to też:

  • dom, który przygarnia,
  • wspólnota, która odnawia duchowo,
  • szkoła, która przygotowuje do życia,
  • podwórko, gdzie spotykają się przyjaciele i żyje się radośniej

Oratorium dziś?
Specjalnością Oratorium jest przeprowadzanie różnych akcji skierowanych głównie do dzieci i młodzieży. Co kryje się pod hasłem „akcje”? Wszystko to, co może pożytecznie zająć czas dzieciom i młodzieży.

Potrzebna jest pomoc! Zostań animatorem, którego zadaniem jest:

  • prowadzenie zajęć w salach rekreacyjnych Oratorium;
  • obecność wśród dzieci i młodzieży w środowisku oratoryjnym;
  • prowadzenie zajęć w grupach;
  • realizowanie projektu wychowawczo-duszpasterskiego w im powierzonym zakresie

Zapraszamy do współtworzenia Oratorium

ludzi młodych oraz dorosłych!