W czwartek 25 października 2018 r. dzieci z Oratorium wraz z wychowawcami, po raz pierwszy, wzięły udział w akcji pt. „Sprzątamy groby”. Pomysłodawcą działania był ks. Proboszcz Tomasz Kruszelnicki. Edukacyjno – wychowawczy cel przedsięwzięcia polegał na uporządkowaniu 5 grobów poległych powstańców, które znajdują się na cmentarzu komunalnym w Wągrowcu, modlitwie i oddaniu należytego szacunku zmarłym z okazji zbliżającego się ich święta.

Szacunek poległym najlepiej jest okazać poprzez własny przykład, dlatego grupa licząca 15 osób z Oratorium wraz z harcerzami ze Związku Strzeleckiego „Strzelec” Wągrowiec, poświęciła swój wolny czas i uporządkowała zapomniane, zaniedbane groby. Wszyscy grabili, zbierali liście, czyścili groby. Warto dodać, że harcerze co roku przeprowadzają taką akcję na wągrowieckich cmentarzach. Nagrodą dla dzieci, wychowawców i harcerzy, poza satysfakcją z dobrze wykonanej pracy, był widok czystych grobów, na których paliły się znicze. Po zakończonych pracach porządkowych na cmentarzu, dzieci wróciły do Oratorium, gdzie czekała na nich gorąca herbata i słodki poczęstunek.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym!!!

ZA ROK KOLEJNA AKCJA !!!