„Wystarczy, że jesteście (…), abym Was bardzo kochał” – pod takim hasłem 31 października w parafii św. Wojciecha w Wągrowcu przeżywano III Bal Świętych. Słowa zaczerpnięto od św. Jana Bosco, który był patronem tegorocznego wydarzenia. Dlaczego on? W parafii powstało niedawno Oratorium dla dzieci i Bal stał się okazją, aby im przybliżyć postać świętego.

Całość świętowania rozpoczęto w kościele parafialnym, gdzie dzieci pomodliły się o świętość dla siebie i młodzieży. Następnie w uroczystym korowodzie wszyscy przeszli do pobliskiej szkoły. Tam na dzieci czekało wiele wydarzeń – konkursy, wywiad z Don Bosco, prezentacja filmiku o świętości i świętych, który przygotowano w oparciu o odpowiedzi najmłodszych dzieci z parafii. Bal Świętych to inicjatywa kierowana do dzieci. To też doskonała okazja do poznawania życiorysów świętych Kościoła katolickiego poprzez wspólną zabawę, a także odpowiednio przygotowane stroje.

I wspomniany filmik obejrzysz poniżej.