Pielgrzymka Bieszczady – Podkarpacie – Sandomierz – 5 dni

 

DZIEŃ 1          KAŁKÓW-GODÓW

Podstawienie autokaru przed Parafią, zbiórka uczestników i wyjazd w godz. rannych. Przejazd do miejscowości Kałków-Godów, gdzie przewodnik oprowadzi nas po Sanktuarium Bolesnej Królowej Polski Matki Ziemi Świętokrzyskiej. Okolice świątyni z licznymi alejkami i bujną roślinnością dodają temu miejscu swoistego uroku. Na usypanym wale znajduje się Droga Krzyżowa z pięknie rzeźbionymi stacjami. Nieopodal można odwiedzić Grotę Lourdzką, będącą kopią groty z Lourdes. Znajduje się tam także Dom Jana Pawła II, który powstały w 10 rocznicę pontyfikatu Papieża oraz Kaplica Św. Ojca Pio, przed którą znajduje się pomnik świętego z San Giovanni Rotondo, wielkiego patrona sanktuarium. Na terenie sanktuarium stoi wysoka na               33 metry Golgota, która przypomina  o cierpieniach Polaków na przestrzeni dziejów.  W jej wnętrzu wybudowano kilkadziesiąt oratoriów i kaplic „zawierających jakby najnowszą historię Polski”.  Są tu m.in.: oratorium Stefana Kardynała Wyszyńskiego, kaplica Św. Franciszka Salezego, Oratorium Abpa Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, kaplica Bł. O. Honorata Koźmińskiego, Oratorium Ks. Jerzego Popiełuszki, Krypta Męczenników 1939 – 1945, kaplica Leśników Polskich. Warte obejrzenia są także – Panorama Świętokrzyska oraz ruchome Misterium Męki Pańskiej. Przejazd na obiadokolację  i nocleg do hotelu.

 

DZIEŃ 2     PRZEMYŚL – KALWARIA PACŁAWSKA

Śniadanie i przejazd do Przemyśla – perły Podkarpacia, gdzie zobaczymy katedry, cerkiew greckokatolicką, renesansowy zamek oraz rynek z pięknymi kamienicami. Kolejnym etapem zwiedzania będzie Kopiec Tatarski,  wzgórze górujące nad miastem – z piękną panoramą na miasto oraz rzekę San i okoliczne miejscowości. Na wzgórzu przejdziemy także trasą spacerową z pozostałościami najwyżej położonego fortu Twierdzy Przemyśl. Następnie nawiedzimy  Sanktuarium Męki Pańskiej i Matki Bożej Kalwaryjskiej w Kalwarii Pacławskiej. Sanktuarium ze względu na szczególny kult Męki Pańskiej nazywane jest Jerozolimą Wschodu, natomiast ze względu na kult Maryi – Jasną Górą Podkarpacia. Drewniane domki przy klasztorze, Maryjne ścieżki, liczne kapliczki murowane i drewniane przedstawiające Mękę Pańską uspokajają, napawają nadzieją  i optymizmem. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

 

DZIEŃ 3    KOMAŃCZA – PRZEŁĘCZ WYŻNIA – LUTOWISKA  – SOLINA  

Śniadanie i przejazd  do Komańczy, gdzie nawiedzimy klasztor Sióstr Nazaretanek, w którym więziony był Prymas Tysiąclecia Stefan Wyszyński. Jest to bardzo urokliwe miejsce. To tutaj Prymas napisał Jasnogórskie Śluby Narodu, spacerując po okolicznych drużkach. Następnie przejazd przez Bieszczadzki Park Narodowy, podczas którego zatrzymamy się na podziwianie górskich widoków. Pierwszy punkt to Przełęcz Wyżnią, gdzie zaczynają się szlaki na Połoninę Wetlińską. Drugie miejsce to punkt widokowy nad Lutowiskami – jeden z najpiękniejszych widoków na Bieszczady Wysokie.

Przejazd do Soliny, gdzie pospacerujemy największą w Polsce zaporą betonową  z pięknym widokiem na Jezioro Solińskie. Rejs statkiem po malowniczym jeziorze. Przejazd do hotelu na obiadokolację  i nocleg.

Alternatywnie zamiast przejazdu przez punkty widokowe:

POŁONINA WETLIŃSKA

Przejazd na Przełęcz Wyżnią, skąd ruszymy na Połoninę Wetlińską. Przejdziemy trasą Przełęcz Wyżnia – Połonina Wetlińska – Przełęcz Wyżnia. (ok. 2,30 – 3,00 h). Trasa jest bardzo łatwa  i atrakcyjna widokowo.

DZIEŃ 4       MYCZKOWCE – SANOK – ŁAŃCUT 

Po śniadaniu  wizyta w Myczkowcach, gdzie znajduje się Park Miniatur drewnianych cerkwi i kościółków karpackich oraz ogród biblijny – żywa księga Biblii, zawierająca przemyślaną katechezę o biblijnej historii zbawienia. przejazd do Leska, zwanego bramą Bieszczad. Przejazd do Sanoka, gdzie w Muzeum Historycznym zwiedzimy jedną z najpiękniejszych kolekcji sztuki cerkiewnej w Polsce, która gromadzi w swoich zbiorach ponad 1200 eksponatów, w tym ikony. Przejazd do Łańcuta, gdzie z przewodnikiem zwiedzimy zamek – jedną                         z najpiękniejszych rezydencji arystokratycznych w Polsce, słynącą ze znakomitych wnętrz. Zespół pałacowy otacza stary, malowniczy park w stylu angielskim.  Przejazd na obiadokolację  i nocleg do hotelu.

 

DZIEŃ 5          SULISŁAWICE – SANDOMIERZ

Po śniadaniu przejazd do Sulisławic, gdzie nawiedzimy Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej – najstarsze sanktuarium maryjne na Ziemi Sandomierskiej. Msza Święta. Przejazd do Sandomierza    na zwiedzanie pereł sandomierskiej architektury,  w programie m.in: zwiedzanie Rynku   i zabytkowych kamienic, zwiedzanie Bazyliki Katedralnej z XIV w., wejście na Bramę Opatowską (widok na panoramę Sandomierza), spacer Podziemną Trasą Turystyczną (słynnymi sandomierskimi lochami). Po drodze przewodnik  również  opowie nam o przygodzie  Sandomierza  ze znanym  serialem „Ojciec Mateusz” i pokaże miejsca z nim związane. 

Po zwiedzaniu pożegnalny obiad i przejazd powrotny do Wągrowca. Powrót na miejsce zbiórki  po północy.

 

Cena pielgrzymki dla grupy:

40 – 45 os.

46 – 50 os.

51 i więcej os.

1340 zł

1280 zł

1240 zł

Termin:        23.05 – 27.05.2022

 

 

 

 

 

Zapewniamy:

  • Transfery komfortowym klimatyzowanym autokarem
  • Zakwaterowanie: 4 noclegi w hotelach ***, pokoje 2,3- osobowe z łazienkami
  • Wyżywienie: 4 śniadania, 4 obiadokolacje, 1 obiad
  • Opiekę i informację turystyczną pilota
  • Ubezpieczenie NNW do 5000 zł

 

Cena nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat za miejscowych przewodników, rejsu statkiem po jez. Solińskim, opłaty klimatycznej, itp. (na ten cel należy posiadać ok. 170 zł/os. lub 210 zł os. z zestawami audio-guide); napojów do obiadów i obiadokolacji, ubezpieczenia od ryzyka kosztów rezygnacji, na życzenie istnieje możliwość ubezpieczenia  od kosztów rezygnacji za dodatkową opłatą (5 % ceny wyjazdu); chęć ubezpieczenia należy zgłosić najpóźniej  w ciągu 5 dni od wpłaty zaliczki.

Uwagi:

  • na życzenie możliwy pok. 1-os. za dopłatą 600 zł
  • w cenie zawarto obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy w wysokości 4 zł od każdego uczestnika.
  • program jest ramowy i może ulec drobnym zmianom w kolejności odwiedzanych miejsc.