Poraz drugi parafia pw. św. Wojciecha w Wągrowcu zorganizoła Randkę Małżeńską. Ideą, która przyświeca temu wydarzeniu, jest umożliwienie małżonkom przeżycia kilku godzin tylko i wyłacznie dla siebie w oderwaniu od codziennych problemów.

Pomocą w tym jest elegancka restauracja, stolik tylko dla dwojga. Jest to czas, by przypomnieć sobie okres zauroczenia, zakochania i na nowo umocnić w sakramentalnym związku. W Randce brało udział 19 par małżeńskich. Z racji wyjątkowego roku 100 rocznicy niepodległości, małżonkowie rozpoczęli Randkę od Poloneza.

Zaproszonymi specjalnymi gośćmi byli p. Trojanowscy z Chodzieży z Kościoła Domowego, a także odpowiedzialni w rejonie za Stowarzyszenie Spotkania Małżeńskie. Podzielili się doświadczeniem uczestniczenia w Spotakniach Małżeńskich, a także poprowadzili konferencje na temat: “Dialog małżeński”.

W przerwie zabawy tanecznej randkowicze mogli także zagrać w planszową grę małżeńską, która posłużyła do polepszenia wzajemnej komunikacji.

Radość, wdzięczność i prośba o ponowienie takiej formy małżeńskiego spotkania jest najlepszym podziękowniem i zachętą do szukania okazji umacniających małżonków w sakramentalnej przysiędze.