Prymas Polski abp Wojciech Polak poświęcił 18 lutego odnowioną kaplicę w szpitalu w Wągrowcu oraz przewodniczył Mszy św., podczas której wprowadzono relikwie bł. Hanny Chrzanowskiej, której przejrzyste i czytelne świadectwo – jak podkreślił – wciąż nam mówi, że na człowieka chorego trzeba patrzeć całościowo, a nie jak na przypadek czy jednostkę chorobową.

Metropolita gnieźnieński pobłogosławił odnowione oddziały szpitalne oraz poświęcił kaplicę pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa, do której w czasie uroczystości wprowadzono relikwie bł. Hanny Chrzanowskiej – pielęgniarki, pedagoga, działaczki charytatywnej, prekursorki pielęgniarstwa rodzinnego, domowego i parafialnego. Beatyfikowana w 2018 roku przez papieża Franciszka starała się – jak mówił w homilii Prymas – by jej troska o ludzi chorych, cierpiących, kalekich była konsekwentną formą realizacji tej miłości, którą Chrystus nam nakazał i której sam dał przykład.