Serdecznie zapraszamy na RORATY od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, a w soboty o godz. 7.00. Tematem przewodnim będzie 300 – lecie koronacji cudownego obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, które przeżywać będziemy w przyszłym roku. Przez kolejne dni adwentu parafianie zostaną zapoznani z historią tego cudownego obrazu. Pierwszego dnia Rorat, dzieci otrzymają planszę, a następnie każdego dnia po Mszy Roratniej dostaną obrazki – wota, które będą musieli do niej przykleić.

Dodatkowym elementem w czasie tegorocznych rorat będzie specjalna skarbona. Zostanie ona wystawiona w kościele, a dzieci będą mogły wrzucać do niej  swoje prośby i podziękowania. Po zakończeniu spotkań roratnich zostaną one wysłane na Jasną Górę. Tam ojcowie Paulini złożą je przed obrazem Matki Bożej.