W sobotę 23 września z Wągrowca do Inowrocławia udała się grupa młodzieży, aby świętować wspomnienie św. Stanisława Kostki, który jest patronem młodych. Z każdej wągrowieckiej parafii udała się delegacja, aby prosić dla siebie o potrzebne łaski. Była też to okazja do wspólnego spotkania się Młodzieżowych Duszpasterstw z Wągrowca i poznania się bliżej. 

Uczestnicy “Kostki” rozpoczęli swoję świętowanie w inowrocławskiej hali widowiskowo- sportowej OSiR. Młodym towarzyszył abp Wojciech Polak, który w krótkim słowie nawiązał do hasła „Młodzi jesteście mocni” tłumacząc, co jest faktycznie źródłem siły i mocy w życiu. Następnie odbył się koncert Mate.O, po którym młodzi przeszli do kościoła pw. św. Józefa, gdzie wysłuchali świadectwa nawrócenia Andrzeja Sowy vel Koguta, autora książki „Cpunk w Kościele”.  Później był obiad w parku solankowym i dalej droga do kościoła św. Jadwigi Królowej, w czasie której młodzi poznawali życie św. Stanisława Kostki. Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił o. Rafał Huzarski SJ, duszpasterz akademicki z Torunia. Ostatnim punktem programu była adoracja Najświętszego Sakramentu, którą poprowadził ks. Krzysztof Brzykcy z zespołem Nowa Pieśń.

Dziękujemy naszej kochanej wojciechowej młodzieży za uczestnictwo, w tym wydarzeniu. I zapraszamy młodzież z Wągrowca do włączenia się w piękne dzieła duszpasterstw młodzieżowych działających przy wągrowieckich parafiach.