1. W Wielki Czwartek – zapraszamy na Mszę Wieczerzy Pańskiej – pamiątkę ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa – sprawowaną o godz. 19.00, a następnie na adoracyjne czuwanie z Panem Jezusem do godz. 21.00. Okazja do spowiedzi św. tego dnia od 7.00 do 8.00 oraz od 17.00 do 18.30.
  2. W Wielki Piątek – w dzień męki i śmierci Zbawiciela na krzyżuo godz. 15.00 zapraszamy na drogę krzyżową, a o godz. 19.00 na liturgię Męki Pańskiej z uczczeniem Krzyża i Komunią św. Po jej zakończeniu, będziemy czuwać przy Grobie Pańskim do godz. 21.00. W Wielki Piątek rozpoczyna się nowenna przed niedzielą Miłosierdzia Bożego.

Tego dnia ostatnia okazja do spowiedzi św. od 7.00 do 8.00 oraz od 17.00 do 18.30.  W Wielki Piątek  zachowujemy post ścisły, czyli całkowite wstrzymanie się od potraw mięsnych i spożycie tylko trzech posiłków w ciągu całego dnia, w tym jeden do syta.

  1. Wielka Sobota jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w grobie Pańskim. Pamiętajmy o tym, uczestnicząc w obrzędzie błogosławienia potraw na stół wielkanocny. Jest to czas upamiętniający zstąpienie Chrystusa do otchłani, nadal obowiązuje cisza i zaduma nad śmiercią Chrystusa. Adoracja od godz. 7.00. Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny od 00 do 17.00, co pół godziny. W Rgielsku o godz. 9.00, a w Kobylcu o godz. 12.00.
  2. Wieczorem w sobotę o godz. 21.00 rozpoczniemy najważniejszą liturgię roku kościelnego – Msza Wigilii Paschalnej, nazywanej „matką wszystkich liturgii”. Uroczystości rozpoczniemy od poświęcenia ognia i zapalenia świecy paschalnej przed kościołem. Podczas liturgii odnowimy przyrzeczenia chrzcielne i z radością ogłosimy zmartwychwstanie Pana Jezusa. Całość zwieńczy uroczysta liturgia eucharystyczna i procesja rezurekcyjna, podczas której obwieścimy wszystkim mieszkańcom naszej parafii, że Jezus zmartwychwstał, żyje i działa wśród nas. Na liturgię  przynosimy świece zabezpieczone okapnikami.
  3. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego pierwsza Msza św. o godz. 9.00, a następne według porządku niedzielnego. Poniedziałek Wielkanocny – II dzień świąt, msze św. jak w każdą niedzielę. W I dzień świąt składka przeznaczona na cele inwestycyjne w parafii, a w drugi na KUL.