WDM – Wągrowieckie Duszpasterstwo Młodzieży


Jedną z grup duszpasterskich w naszej parafii jest Duszpasterstwo Młodzieży. Dzięki tej grupie młodzi ludzie z naszej wspólnoty mogą miło spędzić czas na modlitwie, rozmowie i wspólnym działaniu włączając się w życie świętowojciechowej rodziny. Jest to okazja, aby oderwać się od telefonu, komputera i gier, aby móc ubogacić swoje życie duchowe.

Grupa młodych swoje spotkania rozpoczyna od modlitwy prowadzonej przez księdza opiekuna w kościele parafialnym. Jednak to nie koniec. Kolejny etap spotkania to spotkanie formacyjne, które ma już formę “spotkania z bratem i siostrą”. Poprzez wspólne działanie i rozmowę młodzież zawiązuje relacje miedzy sobą. Raz w miesiącu młodzi wspólnie oglądają specjalnie przygotowany film, który niesie jakieś przesłanie życiowe.

Młodzież ma też czym się pochwalić. Ich praca wpisuje się w przeżywanie roku liturgicznego w naszej parafii i działania na rzecz wspólnoty parafialnej. Dodatkowo młodzież uczestniczy w licznych przedsięwzięciach diecezjalnych.

Spotkania duszpasterstwa odbywają się: w każdy piątek o godzinie 19.00.

Miejsce rozpoczynające spotkanie: kościół św. Wojciecha.