W okresie Wielkiego Postu młodzież z Wągrowca  uczestniczy w specjalnie przygotowanych dla nich nabożeństwach Dróg Krzyżowych. W miniony piątek (09.03.2018) w naszej parafii odbyła się kolejna Młodzieżowa Droga Krzyżowa. Serię takich nabożeństw w Wielkim Poście przygotowuje młodzież z parafii bł. Michała Kozala, św. Wojciecha oraz Wniebowzięcia NMP.  W niekonwencjonalny sposób nasza młodzież ukazała stacje Drogi Krzyżowej odgrywając sceny z życia wzięte. Kto nie był, niech żałuje…

Piątkowa Droga Krzyżowa była specyficzna, gdyż głównym elementem była trumna. O godzinie 20.00 w piątek głównym wejściem do naszej świątyni wszedł orszak pogrzebowy. Młodzież na swoich ramionach wniosła trumnę, w której chowa się ludzie zwłoki. Wielu na ten widok struchlało, a serce zaczęło bić mocniej. Nasuwały się pytania: Co się dzieje? Czy to na pewno Droga Krzyżowa? Młodzi zaskoczyli wszystkich…

Miała ona nieco inny charakter. Z całą pewnością różniła się ona od tych tradycyjnych. Jednak doskonale wpisała się w tematykę Wielkiego Postu i wezwanie “Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”. Młodzież naszej parafii ma niesamowity talent aktorski i wykorzystała go odgrywając scenki z życia zaczerpnięte. To nie koniec. Wielu z nich rezygnowało z przyjemności na rzecz długich prób i rzetelnej pracy w kościele dla Jezusa.

Na zakończenie ks. Tomasz Kruszelnicki – proboszcz – podziękował kochanej młodzieży za ich zaangażowanie i trud pracy, jaki włożyli w przygotowanie niepowtarzalnej Drogi Krzyżowej oraz duszpasterzom sprawującym opiekę nad młodymi. Podsumowując można jedynie stwierdzić, że mamy w naszych wągrowieckich parafiach kochaną i ambitną młodzież. Życzymy im dobrych owoców z pracy w naszej wspólnocie!

A za tydzień zapraszamy na kolejną Młodzieżową Drogę Krzyżową do klasztoru na godzinę 20.00!