W III Niedzielę Adwentu (17 grudnnia) w naszej parafii przyjęto do Liturgicznej Służby Ołtarza 3 nowych ministrantów i 9 kandydatów na ministranta. Niedziela Gaudete –  Niedziela Radości okazała się świętem dla naszej wspólnoty. Otóż podczas uroczystej Mszy św. o godz. 12.00 ks. Proboszcz przyjął ślubowanie ministrantów i kandydatów. Po uprzednim przygotowaniu i okresie próby wydano dla nich pozytywną opinię przez opiekunów LSO.

Podczas homilii ks. Damian Woźniak wyjaśnił ministrantom, że tak jak Jan Chrzciciel – ostatni z proroków – mają ukazywać innym Chrystusa, który jest naszym Mistrzem. Poprzez przykład dawany w każdej sytuacji nasi chłopcy mają ukazywać swoją miłość do Jezusa. Po homilii ksiądz opiekun LSO poprosił o włączenie chłopców do grupy. Na koniec ministranci otrzymali błogosławieństwo od papieża Franciszka.

Przyjęci ministranci to:

  1. Marcin Cytlak
  2. Jacek Pastucha
  3. Igor Rolewski

Kandydaturę rozpoczęli:

1. Łukasz Bialczyk

2. Michał Bedyński

3. Franciszek Dereziński

4. Jakub Smyk

5. Adam Thielmann

6. Oliwier Należyty

7. Norbert Przybylski

8. Michał Kubale

9. Miłosz Mikołajczak

Wyrażamy naszą radość, że grono ministrantów powiększa się. Dziękujemy także rodzicom, którzy pomagają w duchowym wzroście naszych ulubieńców. Wszystkim życzymy błogosławieństwa Bożego i obiecujemy naszą modlitwę za wstawiennictwem św. Dominika Savio – patrona ministrantów.