Zapraszamy na samolotową PIELGRZYMKĘ do słonecznej Grecji – 8  DNI    –     od    21.09 – 28.09.2022

Pielgrzymka – Śladami św. Pawła.  Zapisy do końca maja. Wpisowe 500 zł. w biurze parafialnym.

DZIEŃ 1      PRZYLOT – ATENY

Zbiórka uczestników na lotnisku Warszawa Okęcie, odprawa bagażowa o godz. 08.35 i wylot do Grecji o godz. 10.35. Przylot do Aten o godz. 14.05, odbiór bagaży i przejazd do Aten  na pierwszą turę objazdową po stolicy Grecji. Następnie przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 2      ATENY

Śniadanie i przejazd na całodzienne zwiedzanie Aten. W programie wzgórze Akropolu ze świątynią Ateny (Partenon), Areopag, czyli  miejsce spotkań św. Pawła z ateńczykami. Następnie zobaczymy Parlament, Grób Nieznanego Żołnierza, stadion olimpijski. Na koniec spacer  po tradycyjnej „dzielnicy bogów”-  Plaka. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 3      KORYNT – MYKENY – NAFPLIO – EPIDAURUS

Śniadanie i przejazd do Koryntu – zobaczymy Kanał Koryncki oraz starożytne ruiny – Świątynia Apollina, Agora z mównicą, z której przemawiał Św. Paweł. Przejazd do Myken, gdzie zobaczymy pozostałości pałacu królewskiego, słynną Bramę Lwic, Cytadelę z murami cyklopimi i Skarbiec Atreusza czyli Grób Agamemnona. Przejazd na krótkie zwiedzanie Nafplionu – niegdyś weneckiego miasta, później pierwszej stolicy nowożytnego państwa greckiego, obecnie zaś modnego nadmorskiego kurortu. Następnie Epidauros, gdzie do dziś zadziwia akustyka jednego z bardziej znanych teatrów  antycznych. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 4      DELFY – OSSIOS LUKAS

Śniadanie i przejazd do Ossios Lukas – pięknie położonego na zboczu klasztoru pustelnika bł. Łukasza. Obecnie obiekt figuruje na liście światowego dziedzictwa UNESCO, a jego słynne mozaiki zaliczane są do największych arcydzieł średniowiecza.  Następnie przejazd do Delf, gdzie wg starożytnych znajdował się środek, czyli „pępek” świata, a Pytia przepowiadała przyszłość. Miejsce ze względu na swą historię fascynuje do dzisiaj, zobaczymy m.in.. wyrocznię Apollina, Skarbiec Ateńczyków, Sanktuarium Ateny i gimnazjon – miejsce Igrzysk Pytyjskich.

Przejazd  na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 5      KAVALA – FILIPPI – WYPOCZYNEK NAD MORZEM

Śniadanie i przejazd  do portowego miasta Kavala, gdzie św. Paweł postawił swe pierwsze kroki                  i rozpoczął działalność misyjną na kontynencie europejskim oraz Fillippi -tutaj przystaniemy w symbolicznym miejscu, gdzie św. Paweł dokonał  chrztu pierwszego Europejczyka – niewiasty o imieniu Lidia. Po południu czas na chwilę relaksu nad morzem. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Alternatywnie:

SALONIKI – WYPOCZYNEK NAD MORZEM

Śniadanie i przejazd na zwiedzanie Salonik, drugiego miasta Grecji: zobaczymy symbol miasta, czyli Białą Wieżę, Katedrę św. Demetriusza, Łuk Galeriusza. Po południu czas na chwilę relaksu nad morzem.  Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 6      VERIA –  METEORY

Śniadanie i przejazd do Verii, gdzie św. Paweł zatrzymał się po opuszczeniu Salonik. Następnie Meteory i zwiedzanie słynnych wiszących klasztorów, zbudowanych na wznoszących się w niebo stromych skałach. Te prawosławne monastyry zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.  Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 7      DOLINA TEMBI – TERMOPILE

Po śniadaniu udamy się do Doliny Tembi, gdzie odwiedzimy maleńki, lecz przepiękny kościół wykuty w skale –  kościół św. Paraskewy, świętej „od oczu”-  opiekunki  osób niewidomych i niedowidzących. Następnie postój w Termopilach , gdzie zobaczymy pomnik i przypomnimy sobie historię Spartan.  Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ  8     ATENY – WYLOT

Odbiór pakietów śniadaniowych i transfer na lotnisko w Atenach, odprawa bagażowa  o godz. 06.15, wylot powrotny z Aten o godz. 08.15, przylot na lotnisko Warszawa Okęcie o godz. 09.45, zakończenie pielgrzymki.

Termin:        21.09 – 28.09.2022

Cena pielgrzymki dla grupy:

30 – 34 os.

35 – 39 os.

40 i więcej os.

Cena obejmuje:

• Bilety lotnicze wraz z opłatami lotniskowymi i bagażowymi 23 kg + 8 kg
  • Transfery klimatyzowanym komfortowym autokarem w Grecji
  • Zakwaterowanie: 7 noclegów w hotelach ***, pokoje 2,3-os. z łazienkami
  • Wyżywienie: 7 śniadań, 7 obiadokolacji
  • Opiekę i informację turystyczną pilota
  • Ubezpieczenie w TUiR „Uniqa”: KL z wliczoną opcją chorób przewlekłych

do 10 000 EUR,  NNW do 2000 EUR, bagaż podróżny do 200 EUR. Obowiązują warunki ubezpieczenia Uniqa „Kontynenty”.

• W cenie zawarto obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy w wysokości 20 zł od każdego uczestnika.

Cena nie obejmuje:

biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat za miejscowych przewodników, zestawy audio-guide, opłat za komunikację miejską lub wjazdowych do miast, opłat klimatycznych i miejskich, itp. (na ten cel należy posiadać ok.150 EUR/os.),

– napojów do obiadokolacji

– ubezpieczenia od ryzyka kosztów rezygnacji, na życzenie istnieje możliwość ubezpieczenia od kosztów rezygnacji za dodatkową opłatą (5 % ceny wyjazdu); chęć ubezpieczenia należy zgłosić najpóźniej w ciągu 5 dni od wpłaty zaliczki.

– transferów Parafia – Lotnisko Okęcie– Parafia

Uwagi:

• każdego dnia przewidziana msza św.
  • program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec drobnym zmianom
  • dokument niezbędny do wyjazdu: paszport lub dowód osobisty
  • na życzenie możliwy pok. 1-os. za dopłatą 980 zł.