Po raz pierwszy 18 listopada, a więc w dniu, w którym obchodzone jest liturgiczne wspomnienie błogosławionej Karoliny Kózkówny nasza młodzież z Wągrowca (par. św. Wojciecha i  bł. Michała Kozala) pojechała do Mogilna, aby z parafii pw. św. Jana Apostoła w Mogilnie wyruszyć w pieszej pielgrzymce do oddalonej o 6 kilometrów Dąbrówki. W tej niewielkiej, podmogileńskiej miejscowości znajduje się kaplica, której patronuje właśnie bł. Karolina Kózkówna.Warto podkreślić, że 17 listopada uczniowie klas trzecich gimnazjum mieli okazję zapoznać się z postacią Karoliny oglądając film pt. “Zerwany Kłos”.

W tym roku do Dąbrówki wyruszyło około 250 młodych uczestników spotkania.  Grupy młodzieżowe, w której dominowali uczniowie szkół gimnazjalnych przybyli z różnych dekanatów archidiecezji gnieźnieńskiej. Opiekę nad nimi sprawowało kilku duchownych, w tym ks. Damian Woźniak i ks. Piotr Nowak – duszpasterze wągrowieckich parafii. Przed wyruszeniem w drogę uczestnicy mieli okazję wysłuchać świadectwa nawrócenia Małgorzaty Hutek – wokalistki jazzu. Mocne świadectwo i śpiewane przez nią piosenki dotykały serc młodych. Po jej wystąpieniu wszyscy ruszyli na szlak.

Po dotarciu do celu rozpoczęła się koncelebrowana Msza św. odpustowa, w której oprócz młodzieży wzięła udział liczna grupa mieszkańców wioski. Liturgii przewodniczyli duszpasterze Lednicy. Po zakończeniu liturgii młodzież mogła posilić się przygotowanym posiłkiem przez mieszkańców Dąbrówki. 

Dziękujemy młodzieży i opiekunom wyjazdu – księżom i p. Dariuszowi Łosińskiemu za reprezentowanie naszych wspólnot. Jedno jest pewne, że młodzież czeka już na kolejny wyjazd do Dąbrówki k. Mogilna, który odbędzie się za rok.