Oratorium w okresie wakacyjnym nie zapomina o najmłodszych parafianach.

Na początku lipca grupa dzieci z Oratorium wyjechała nad morze, aby móc wykąpać się w Bałtyku i skorzystać z atrakcji Mielna.

                W drugiej połowie sierpnia Oratorium po raz drugi zorganizowało „Lato w Oratorium”. Pierwszego dnia dzieci z innymi parafianami udały się do Niepokalanowa. Był to czas na osobistą modlitwę, a także na poznanie życiorysu św. Maksymiliana Kolbe. Drugiego dnia dzieci z Oratorium odwiedziły wągrowiecki MDK, gdzie obejrzały film „Król Lew”.  Kolejnego dnia nasi milusińscy bawili się w małych badaczy, przeprowadzając różnorodne eksperymenty chemiczne. Po kontrolowanych wybuchach wulkanicznych przyszedł czas na małe co nieco i integracje poprzez zabawę w kalambury, zgadywanie tytułu piosenki po zanuconej melodii itp. Był to super spędzony czas na zabawie. Ostatniego dnia wychowawcy postawili na aktywność ruchową. Dzieci uczestniczyły w zawodach sportowych na wągrowieckim Osirze.

Na zakończenie nadszedł czas na słodki poczęstunek. Był to kolejny wspaniały i pełen pozytywnych emocji czas.

Do zobaczenia we wrześniu!