W sobotę 6 lipca w naszej parafii odbył się jubileusz 20-lecia Stowarzyszenia im. ks. Jerzego Niwarda Musolffa oraz 15-lecia istnienia Hospicjum Miłosiernego Samarytanina w Wągrowcu.

Obchody rozpoczęła Msza św. w naszym kościele, której przewodniczył Abp Wojciech Polak Metropolita Gnieźnieński Prymas Polski. Wśród gości byli także: ks. abp senior Henryk Józef Muszyński, liczne grono duchownych, władze samorządowe, pracownicy hospicjum i stowarzyszenia, wolontariusze oraz mieszkańcy Wągrowca.

Następnie w Miejskim Domu Kultury odbyła się prowadzona przez Leszka Łukomskiego konferencja, poświęcona tematyce hospicyjnej. Podczas której historię i działalność stowarzyszenia oraz hospicjum przypomniał ks. prałat Andrzej Rygielski – założyciel, pomysłodawca i prezes Zarządu Stowarzyszenia im. ks. J. N Musolffa. Prof. zw. dr hab. med. Jacek Łuczak z Hospicjum Palium omówił „Nowe wyzwania w opiece paliatywnej”, a prof. dr hab. med. Wojciech Leppert  przedstawił perspektywy rozwoju opieki paliatywnej. Obecny dr hab. med. Szczepan Cofta – dyrektor Szpitala Klinicznego „Przemienienia Pańskiego” UM w Poznaniu opowiedział o dylematach w rozwoju opieki medycznej, a ks. Ryszard Mikołajczak założyciel domowego Hospicjum św. Jana Kantego w Poznaniu omówił temat „Hospicjum misją kościoła”. Na koniec dnia w wągrowieckim amfiteatrze odbył się „Koncert z uśmiechem” w wykonaniu Orkiestry im. Johanna Straussa z Bydgoszczy i zaproszonych solistów.