Jak każdego 13 dnia każdego miesiąca modliliśmy się na różańcu i zawierzaliśmy Matce Bożej wszystkie nasze sprawy. Po raz kolejny w tym roku ulicami naszej parafii przeszła procesja z figurką Matki Bożej Fatimskiej. Po wprowadzeniu do modlitwy przez ks. Proboszcza, wyruszyliśmy ze świątyni i modliliśmy się w intencji rodzin w naszej parafii. 

Jako wspólnota parafialna chcemy realizować wezwanie św. Jana Pawła II, który mówił: “Rodzina pozostaje pierwszą drogą Kościoła. Rodzina jest centrum i sercem cywilizacji miłości. Rodzina Bogiem silna staje się siłą człowieka i całego narodu”. Papież pragnął, aby nasze rodziny były silne Bogiem. A my silni naszymi rodzinami. Nie bójmy się podjąć tego zadania.

Dziękujemy wszystkim, którzy przybyli na wspólną modlitwę mimo kiepskich warunków pogodowych. Dziękujemy Towarzystwu św. Wojciecha i harcerzom, którzy podjęli się nieść figurę oraz ministrantom. I już dzisiaj zapraszamy za miesiąc na kolejny różaniec i procesję  – 13 października o godzinie 21.00.