„Różaniec do granic” – modlitwa o pokój na świecie, za Polskę i za rodziny zgromadziła w sobotę (8 października) na granicach Polski tysiące ludzi. Dawno żadna akcja religijna nie cieszyła się takim powodzeniem.Wągrowiecka grupa wyjechała na przejście graniczne do Słubic. Tam na słubickim odcinku różańcowej modlitwy wzdłuż granic Polski uczestniczyło ponad 4 tys. osób, wśród nich ponad 40 osobowa grupa pielgrzymów z Wągrowca i okolic, której duchowym opiekunem był ks. Rafał Chareński.

Spotkania rozpoczęło się od modlitwy i konferencji wprowadzającej po której odbyła się Msza św. i adoracja Najświętszego Sakramentu. Po uczcie duchowej w kościele poszczególne grupy udały się w wyznaczone miejsce na granice naszego kraju nad Odrę, aby tam od godz. 14.00 modlić się w łączności ze wszystkimi na różańcu. Nasza grupa odmawiała różaniec wspólne z pielgrzymami z Poznania wypraszając łaski dla naszego kraju i dla całego świata. W drodze powrotnej przejeżdżając miasto Świebodzin pielgrzymki na chwilę zatrzymali się przy figurze Jezusa Chrystusa.

Na inicjatywę nie pozostali obojętni nasi parafianie, którzy nie udali się do Słubic. Tego dnia zgromadzili się na wspólnej modlitwie różańcowej o godz. 14.00 w kościele parafialnym. Modlitwie w naszej wspólnocie przewodniczył ks. proboszcz – ks. Tomasz Kruszelnicki.