W Wielki Czwartek – zapraszamy na Mszę Wieczerzy Pańskiej – pamiątkę ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa – sprawowaną o godz. 19.00, a następnie adoracyjne czuwanie z Panem Jezusem do godz. 21.00. Okazja do spowiedzi św. tego dnia od 7.00 do 8.00 oraz od 17.00 do 18.30.

W Wielki Piątek w dzień męki i śmierci Zbawiciela na krzyżu – o godz. 15.00 zapraszamy na drogę krzyżową, a o godz. 19.00 na liturgię Męki Pańskiej z uczczeniem krzyża i Komunią św. Po jej zakończeniu, będziemy czuwać przy Grobie Pańskim do godz. 21.00. Tego dnia rozpoczyna się nowenna do Miłosierdzia Bożego, którą odprawimy po liturgii. Okazja do spowiedzi św. dla powracających z zagranicy od 7.00 do 8.00 oraz od 17.00 do 18.30. W Wielki Piątek zachowujemy post ścisły, czyli całkowite wstrzymanie się od potraw mięsnych i spożycie tylko trzech posiłków w ciągu całego dnia, w tym jeden do syta. Wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14. roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ilościowy obowiązuje od 18. do 60. roku życia.

Wielka Sobota jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim. Pamiętajmy o tym uczestnicząc w obrzędzie błogosławienia potraw na stół wielkanocny. Jest to czas upamiętniający zstąpienie Chrystusa do otchłani. Nadal obowiązuje cisza i zaduma nad śmiercią Chrystusa. Adoracja od godz. 7.00. Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny od 13.00 do 17.00 co pół godziny. W Rgielsku o godz. 9.00, a w Kobylcu o godz. 12.00.

Natomiast w sobotę o godz. 21. 00 rozpoczniemy najważniejszą liturgię roku kościelnego – Msza Wigilii Paschalnej, nazwanej „matką wszystkich liturgii”. Uroczystości rozpoczniemy od poświęcenia ognia i zapalenia świecy paschalnej przed kościołem. Podczas liturgii odnowimy przyrzeczenia chrzcielne i z radością ogłosimy zmartwychwstanie Pana Jezusa. Całość zwieńczy uroczysta liturgia eucharystyczna i procesja rezurekcyjna. Na liturgię przynosimy świece zabezpieczone okapnikami. Nowenna do Miłosierdzia Bożego o godz. 20.40.

Wszystkich parafian zachęcamy do licznego udziału w całym Triduum Paschalnym.