W IV Niedzielę Wielkanocną (22 kwietnia 2018r.), która jest obchodzona w Kościele jako Niedziela Dobrego Pasterza – dzień szczególnej modlitwy o powołania, gościliśmy w naszej wspólnocie parafialnej kilku kleryków PWSD z Gniezna wraz z ks. Wicerektorem – Maciejem Olczykiem, który głosił Słowo Boże. Pozostali klerycy z moderatorami odwiedzili pozostałe parafie naszego dekanatu, aby modlić się o nowe, liczne i święte powołania. Była to też okazja to tego, aby poznać ciekawie historie życia młodych chłopaków rozeznających swoje powołanie w murach seminaryjnych. Jednak to nie wszystko…

Po Mszy św. o godzinie 15.00 w przeddzień odpustu parafialnego ku czci św. Wojciecha mieliśmy okazję wysłuchać pięknego koncertu chóru Prymasowskiego z Gniezna, który pod okiem ks. kan. Dariusza Sobczaka przygotował repertuar pięknych pieśni kościelnych. Klerycy spotkali się także z młodzieżą i opowiedzieli im, w jaki sposób działa Duch Święty.

Miejmy nadzieję, że ta niedziela przyniesie błogosławione owoce w postaci nowych i świętych powołań.